top of page
bgImage

Bērnudārzs "Maziņš kā jūra" - ikdienas dzīve

Mūsu ikdienas dzīve

Pirmsskolu „Maziņš kā jūra’’ apmeklē bērni vecumā no 1,5 līdz 7 gadiem. Atbilstoši bērnu vecumam un individuālajai attīstībai tiek izveidotas 2 jaukta vecuma grupas: no 1,5 līdz 3 gadus veciem bērniem un no 4 līdz 7 gadus veciem bērniem. Bērnu maksimālais skaits katrā grupā nepārsniedz 18. Ja pirmsskolā brīvu vietu vairs nav, tad ir iespējams aizpildīt pieteikuma anketu un bērnu reģistrēt uzņemšanas sarakstā gadījumam, ja vieta atbrīvojas. Pirmsskola atrodas daudzdzīvokļu mājas 3 dzīvokļos, kurus esam pielāgojuši bērnu vajadzībām, atbilstoši valstī noteiktajām normām. Mums ir svarīgi, ka „Maziņš kā jūra’’ bērni pirmsskolā jūtas „kā mājās’’!

Pirmsskolas ikdienas darba laiks ir no pulksten 7.00 līdz 19.00. Bērnam ir svarīgi regulāri apmeklēt pirmsskolu un ierasties laikā uz rīta apļa sākumu 9.30. Rīta cēliens  ir svarīgākā dienas daļa, kas arī nosaka, kā bērns varēs iekļauties nodarbību norisē un kolektīvā. Ikdienas pieredze, mācoties kopā ar citiem, uzlabo un paplašina jau iegūtās zināšanas un dod iespēju saņemt visu, ko  var gūt no mācību programmas.  Visas dienas laikā bērni iesaistās dažādās nodarbībās individuāli, grupā vai visi kopā. Pirmdienās visi pirmsskolas bērni tiekas „lielajā’’ aplī, lai kopīgi pārrunātu iepriekšējā nedēļā izzināto, pastāstītu par nedēļas nogales notikumiem un piedzīvojumiem, kā arī iesāktu jaunu nedēļu ar kopīgu rotaļu.

Jaunāko bērnu grupā katru dienu rīta aplī bērniem ir iespēja parādīt un pastāstīt par ne vairāk kā 3 no mājām atnestām lietām (rotaļlietām, grāmatām, fotogrāfijām u.c.). Šādā veidā nodrošinām saikni ar mājām, uzklausām katra bērna īpašo „stāstu’’ un veicinām valodas attīstību. Vecāko bērnu grupā ieteicams uz rīta apli nest kādu lietu vai stāstu. Tā kā šo bērnu valoda ir bagātāka, arī stāsti ir garāki, pārdomāti un radoši. Ar savām rotaļlietām bērni dalās kopīgās pēcpusdienas rotaļās.

Bērniem katru dienu nepieciešams svaigs gaiss un fiziskās aktivitātes, lai uzturētu labu veselību un būtu mundri un atsaucīgi nodarbībās. Katru dienu rotaļājamies spēļu laukumā, ja vien ir atbilstoši laika apstākļi. Vecāki ir atbildīgi par to, lai bērni ir apģērbti atbilstoši laika apstākļiem un āra rotaļām.

Bērni regulāri piedalās izglītojošos kultūras pasākumos un izbraukumos.  Par tradīciju kļuvuši vairāki pirmsskolas pasākumi, kuros aicināti piedalīties arī bērnu vecāki, brāļi, māsas un vecvecāki. 

Ziemassvētku pasākums, izrādes prezentācija un Ģimenes diena ir rīta pasākumi. Esam novērojuši, ka rīta pasākumos bērni ir moži, jo nav pavadījuši visu dienu satraukumā par gaidāmo notikumu. Bērni novērtē, ja ģimenēm ir iespēja šo dienu turpināt pavadīt kopā! Lieldienas kopīgi iešūpojam, rotaļājoties, dziedot un ripinot olas Jūrmalas Brīvdabas muzejā, bet Dārza svētkos kopīgi priecājamies par vasaru, spēlējam spēles un atpūšamies. Katra bērna dzimšanas diena pirmsskolā ir svētki, kurus gaidām, kopīgi gatavojot apsveikumus. 

Svētku dienā jubilārs svinīgi iet apkārt uz grīdas izkārtotajam gada mēnešu aplim tik reizes, cik pilni gadi jubilāram. Lūgums ģimenēm uz šo dienu sameklēt bērna fotogrāfiju, kas uzņemta drīz pēc dzimšanas un pa fotogrāfijai no katra gadiņa. Var atnest arī jaundzimušā drēbītes vai citas mazuļa lietiņas, ja tādas ir saglabātas. Mums visiem liels prieks redzēt, kā bērns izaudzis! Svētku cienastam iesakām izvēlēties gardus un veselīgus produktus.Kopīgi svinam arī vārda dienas, mācību gada sākumu 1. septembrī, Latvijas dzimšanas dienu, 100. Skoliņas dienu un citus svētkus. Par mūsu ikdienas dzīves notikumiem vairāk lasiet emuārā mazinskajura.blogspot.com

bottom of page