Projekti

No 2018. gada īstenojam Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.2 (KA2) stratēģiskās partnerības projektu “Me and My Family” (Es un mana ģimene) No 2018-1-LV01-KA229-047020Esam šī projekta koordinatori un sadarbojamies ar pirmsskolām un skolām citās Eiropas valstīs - Dimosio Nipiagogeio Trachoniou Limasolā Kiprā, Ozel Diyarbakir TED Anaokulu DijabakirāTurcijā un Tallinna lasteaed Vesiroos Tallinā Igaunijā.


Šī projekta mērķis ir veicināt vecāku iesaistīšanos mācību procesā, mācīties un gūt pieredzi no citiem skolotājiem, kopā izveidot mācību līdzekļus un dalīties ar labām idejām. Pirmsskolas izglītības mainās atbilstoši sabiedrības vajadzībām. Inovatīvu mācību līdzekļu veidošana, skolotāju tālākizglītība un vecāku iesaistīšana izglītības procesā ir svarīga mūsdienu pirmsskolas izglītības daļa. 


Projekta “Me and My Family” laikā varēsim iepazīties ar partnerskolu pieredzi un izpētīt iespējas pirmsskolas dzīvē aktīvāk iesaistīt bērnu vecākus, ieviest jaunas idejas un labu praksi.  


Projektu atklājām Latvijā 2019. gada martā, kad sadarbības partneri viesojās pie mums bērnudārzā. Tā bija mūsu pirmā mācību aktivitāte - pirmā tikšanās ar sadarbības partneriem no Kipras, Turcijas un Igaunijas. Pastāstījām viņiem par mūsu izglītības sistēmu un savu pirmsskolu.

Pirmajā tikšanās reizē partneri sadalīja pienākumus un vienojās par nākamo projekta mācību aktivitātes laiku.

Nākamajā mācību aktivitātē 2019. gada jūnijā Kiprā viesojāmies bērnudārzā, uzzinājām par Kipras izglītības sistēmu, tās attīstību un izaicinājumiem, apspriedām pārmaiņu veiksmes un grūtības. Vērojām nodarbības pirmsskolas grupās un mākslas darbnīcā izmēģinājām dažādu slavenu mākslinieku izmantotās mākslas tehnikas. Darbnīcā apgūto varēsim izmantot savā bērnudārzā, organizējot nodarbības.


Gan bērni, gan vecāki bija ieinteresēti ar mums iepazīties un uzzināt par Latviju, piedalīties mūsu vadītajās rotaļās. Līdzīgi kā mūsu bērnudārzā, arī šajā
pirmsskolā vecāki aktīvi iesaistās ikdienas dzīvē un mācību procesā. Limesolā notika īpašs notikums – mūsu projekta bērnu darbu ceļojošās mākslas izstādes “Me and My Family’’ atklāšana.

Šajā mācību aktivitātē diskusijas par projekta īstenošanu ritēja raitāk, jo projekta dalībnieki nu jau labāk viens otru pazina, bija izveidojusies labāka
komunikācija un sadarbība.

2019. gada novembrī tikāmies Turcijas pilsētā Dijarbakirā, kur uzzinājām par Turcijas izglītības sistēmu un TED skolu projektu, kura dalībnieki ir mūsu partneri. Viesojāmies arī skolā un pavisam nesen atvērtā pirmsskolā. Mēs prezentējām, kā bērni un vecāki iepazīst Latviju fotogalerijas “Es un mana
valsts” veidā.

Sportiskās nodarbībās darbojās gan bērni, gan pieaugušie. Ar prieku piedalījāmies dabas dienā kopā ar bērniem un viņu vecākiem. Šo nodarbību mērķi ir līdzīgi kā mūsu “Dabas dienām” – bērni labāk iepazīst dabu, tajā mērķtiecīgi darbojas un mācās.

Radošajā darbnīcā izgatavotie keramikas darbi vēl ir Turcijā, saņemsim tos nākamajā tikšanās reizē! Mūsu izgatavotās filca lellītes ir ļoti līdzīgas
mums pašām.

Nākamā mācību aktivitāte plānota 2020. gada maijā Igaunijā.