top of page

Dienas gaita

Pirmsskolu „Maziņš kā jūra’’ apmeklē bērni vecumā no 1,5 līdz 7 gadiem. Atbilstoši bērnu vecumam un individuālajai attīstībai tie3 izveidotas 3 jaukta vecuma grupas: viena grupa no 1,5 līdz 3 gadus veciem bērniem un divas grupas no 3 līdz 7 gadus veciem bērniem. Bērnu skaits katrā grupā ir ap 18. Ja pirmsskolā brīvu vietu nav, tad, atsūtot e-pastā pieteikumu, ir iespējams bērnu reģistrēt uzņemšanas sarakstā gadījumam, ja vieta atbrīvojas.  

Pirmsskola atrodas daudzdzīvoļu mājas 4 dzīvokļos, kurus esam pielāgojuši bērnu vajadzībām, atbilstoši valstī noteiktajām normām. Mums ir svarīgi, ka „Maziņš kā jūra’’ bērni jūtas „kā mājās’’!

 

Pirmsskolas darba laiks ir no 7.00 līdz 19.00. Bērnam ir svarīgi regulāri apmeklēt pirmsskolu un ierasties līdz plkst. 9:30, lai kopā ar citiem uzsāktu dienu. Rīta cēliens  ir svarīgākā dienas daļa, kas nosaka, kā bērns varēs iekļauties darbību norisē un kolektīvā. Ikdienas pieredze, mācoties kopā ar citiem, uzlabo un paplašina jau iegūtās zināšanas un dod iespēju saņemt visu, ko  var gūt no mācību programmas. Visas dienas laikā bērni iesaistās dažādās nodarbībās individuāli, grupā vai visi kopā. Visi pirmsskolas bērni regulāri tiekas, lai kopīgi pārrunātu izzināto, pastāstītu par svarīgajiem notikumiem un piedzīvojumiem, kā arī vienotos par darāmo.

 

Aicinām bērnu ņemt līdzi uz bērnudārzu kādu mīļmantu labākam miedziņam, vai sev svarīgu rotaļlietu, ar kuru dalīties ar citiem. Šādā veidā nodrošinām saikni ar mājām, uzklausām katra bērna īpašo „stāstu’’ un veicinām valodas attīstību. Tā kā vecāko bērnu bērnu valoda ir bagātāka, arī stāsti ir garāki, pārdomāti un radoši. Ar savām rotaļlietām bērni dalās kopīgās pēcpusdienas rotaļās.

Bērniem katru dienu nepieciešams svaigs gaiss un fiziskās aktivitātes, lai uzturētu labu veselību un būtu mundri un atsaucīgi nodarbībās. Katru dienu rotaļājamies spēļu laukumā, ja vien ir atbilstoši laika apstākļi. Vecāki ir atbildīgi par to, lai bērni ir apģērbti atbilstoši laika apstākļiem un āra rotaļām. Regulāri dodamies īsos izbraukumos dabā, lai to iepazītu, lai izkustētos un gūtu mieru, lai individuāli un kopā darbotos āra vidē. Mūsu iemīļotā dabas dienu vieta ir kāpas un pludmale Jūrmalā.

Bērni regulāri piedalās izglītojošos kultūras pasākumos un izbraukumos.  Par tradīciju kļuvuši vairāki pirmsskolas pasākumi, kuros aicināti piedalīties arī bērnu vecāki, brāļi, māsas un vecvecāki. Ziemassvētku pasākums, kopīgi iestudētas izrādes prezentācija un Ģimenes diena ir rīta pasākumi. Esam novērojuši, ka rīta pasākumos bērni ir moži, jo nav pavadījuši visu dienu satraukumā par gaidāmo notikumu. Bērni novērtē, ja ģimenēm ir iespēja šo dienu turpināt pavadīt kopā! Rudenī svinam bērnu radošumu Mākslas izstādē, Lieldienas kopīgi iešūpojam rotaļājoties, dziedot un ripinot olas Jūrmalas Brīvdabas muzejā, bet Dārza svētkos kopīgi priecājamies par vasaru, spēlējam spēles un atpūšamies. Katra bērna dzimšanas diena pirmsskolā ir svētki, kurus gaidām, kopīgi gatavojot apsveikumus, cienastu. Kopīgi svinam arī vārda dienas, mācību gada sākumu 1. septembrī, Latvijas dzimšanas dienu, 100. Skoliņas dienu un citus svētkus.

Par mūsu ikdienas dzīves notikumiem regulāri var uzzināt facebook ierakstos.
 

MKJ logo ar tekstu.jpg
Dienas gaita jaukta vecuma bērnu grupai ( no 1,5 līdz 3 gadus veci bērni)
Dienas gaita jaukta vecuma bērnu grupai ( no 4 līdz 6 gadus veci bērni)
bottom of page