top of page
bgImage

Bērnudārzs "Maziņš kā jūra" - projekti

ERASMUS

No 2018. gada īstenojam Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.2 (KA2) stratēģiskās partnerības projektu “Me and My Family” (Es un mana ģimene) No 2018-1-LV01-KA229-047020

Esam šī projekta koordinatori un sadarbojamies ar pirmsskolām un skolām citās Eiropas valstīs - Dimosio Nipiagogeio Trachoniou Limasolā Kiprā, Ozel Diyarbakir TED Anaokulu DijabakirāTurcijā un Tallinna lasteaed Vesiroos Tallinā Igaunijā.

Erasmusprogramme Latvia

Šī projekta mērķis ir veicināt vecāku iesaistīšanos mācību procesā, mācīties un gūt pieredzi no citiem skolotājiem, kopā izveidot mācību līdzekļus un dalīties ar labām idejām. Pirmsskolas izglītības mainās atbilstoši sabiedrības vajadzībām. Inovatīvu mācību līdzekļu veidošana, skolotāju tālākizglītība un vecāku iesaistīšana izglītības procesā ir svarīga mūsdienu pirmsskolas izglītības daļa.

No 2018. gada īstenojam Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.2 (KA2) stratēģiskās partnerības projektu “New Generation Old Games” (Jauna paaudze, zināmas rotaļas) No 2018-1-LV01-KA229-047018

Esam projekta idejas iniciatori un šī projekta koordinatori. Sadarbojamies ar pirmsskolām un skolām citās Eiropas valstīs - Scoala Gimnaziala “lancului” Bukarestē Rumānijā, Colegio Publico Ocejon, Guadalajara, Guadalaharā Spānijā un Nene Hatun Anaokulu Mudurlugu, Sivas Turcijā.

 MAZIŅŠ KĀ JŪRA| ERASMUS

Bērniem rotaļa ir svarīga ikdienas nodarbe, tomēr arvien biežāk bērni pavada laiku pie televizoru, datoru, telefonu un citiem ekrāniem
tādējādi veidojot atkarību no tehnoloģijām.  Šī projekta laikā plānojam iepazīties ar partnerskolu pieredzi un izpētīt iespējas pirmsskolā turpināt ieinteresēt bērnus un ģimenes rotaļāties, darboties dabā, nodarboties ar sportu. Projekta mērķis ir veicināt bērnu rotaļdarbību, lai mazinātu laiku, kas pavadīts pie ekrāniem.
 

SIA ''Skolmeistars''| NordPLUS Junior

Jau vairākus gadus esam aktīvi projektu dalībnieki Nordplus programmā (www.nordplusonline.org). Priecājamies iepazīties ar pirmsskolas izglītības pieredzi Baltijas valstīs un nākotnē ceram iemantot draugus arī Ziemeļvalstīs.


2014./2015.mācību gadā koordinējām Nordplus Junior projektu „My musical folk games’’ (Manas tautas rotaļas), NPJR 2014/10086. Sadarbojoties ar Latvijas Pirmsskolas mūzikas izglītības asociāciju, Tallinas pirmsskolu „Rõõmupesa’’ Igaunijā un Kretingas pirmsskolu „Eglutė’’ Lietuvā, izstrādājām interneta mācību resursu Baltijas valstu tautas rotaļu apguvei, igauņu un lietuviešu rotaļas atdzejojām latviešu valodā. Projekta laikā iepazināmies ar sadarbības partneru pieredzi tautas rotaļu apguvē un integrācijā pirmsskolas mācību procesā. Vērojot citu pirmsskolu pieredzi un izvērtējot savu darbību, guvām vērtīgas atziņas un iedvesmu jaunu ideju ieviešanai.

2015./2016. mācību gadā koordinējām Nordplus Junior projektu „Be creative’’ (Esi radošs), NPJR 2015/10423. Kopā ar Mācību un atpūtas centru INDIGO Latvijā, Tallinas pirmsskolu „Männi’’ Igaunijā un Kretingas pirmsskolu „Eglutė’’ Lietuvā izstrādājām metodisku materiālu bērnu un skolotāju radošuma attīstīšanai, izmantojot ikdienas darbā dramatizāciju. Kopīgos semināros Baltijas valstu pirmsskolas skolotāji guvuši radošas ierosmes teātra mākslas aktivitātēm, atraisījuši savas aktiermeistarības spējas, apguvuši jaunas prasmes leļļu izgatavošanā no dažādiem materiāliem.

Svarīga projekta daļa ir vecāku iesaistīšana teātra aktivitātēs. Radošajās darbnīcās vecāki gan darinājuši bērniem izrādes tērpus, gan paši izmēģinājuši spēkus teātra spēlē un iejutušies aktieru lomās.

Erasmus | Maziņš kā jūra

No 2015. gada esam iesaistījušies Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.2 (KA2) stratēģiskās partnerības projektā “Valuing play” (Rotaļa ir vērtība),
Nr. 2015-1-LV01-KA219-013447-1. 
 

Esam šī projekta koordinatori un sadarbojamies ar pirmsskolām un skolām citās Eiropas valstīs - Centrul Scolar de Educatie Inclusiva Nr.1 Oradjas pilsētā Rumānijā, JUDG Detska Radost Skopjē, Maķedonijā un Secondo Istituto Comprensivo Kasino, Itālijā. 

Šī projekta laikā varēsim iepazīties ar partnerskolu pieredzi un izpētīt dažādas dramatizācijas iespējas pirmsskolā. Kopā ar rumāņu, maķedoniešu un itāļu skolotājiem gatavojam metodiskus materiālus skolotājiem – metodiskās vadlīnijas dramatizācijas integrēšanai darbā ar pirmsskolas vecuma bērniem un teātra vingrinājumu un spēļu krājumu, kas tiks publicēts dažādās valodās. 

Kā papildinājums krājumam tiek veidota teātra vingrinājumu un spēļu videokolekcija. Nozīmīga projekta daļa ir radošās darbnīcas bērniem un vecākiem, semināri skolotājiem no citām pirmsskolas izglītības iestādēm.

Par projekta dalībnieku starptautisko tikšanos Oradjā, Rumānijā, lasiet mūsu semuārā

bottom of page